Loading...

Özel bir botox uygulamasıdır. Göz çevresi, dudak üstü çizgileri, Ağız çevresi ve çene bölgesine uygulanır. İşlem kas içine değil cilt altına özel bir teknikle yapılır. İleri bir botox uygulamasıdır. Ehil ve tecrübeli hekimlerin yapması daha uygundur. Ciltteki tüm cilt kırışıklıklarını açmaya yönelik bir özel uygulamadır.

Mikro Botoks nedir ve normal botokstan farkları nedir?

Mikro (diğer adıyla meso vaya intradermal) botoks tekniği özelikle ince çizgiler, kırışıklıklar ve bazı akne tedavilerinde kullanılmaya başlandı. Botoks'un seyreltilmiş dozlarda deri içerisine daha yaygın bir şekilde enjekte edilerek uygulandığı yeni hali ise 'Mikro Botoks' oldu. Mikro Botoks uygulamasının klasik Botoks uygulamasından en büyük farkı ise cildi hedefliyor olması.

Mikro Botoks en çok hangi bölgelere uygulanmakta?

Mikro Botoks sadece göz çevresi ve alında değil, çene çevresinde, yanaklarda, boyunda ve dekolte bölgesine de uygulanabilmektedir.

Mikro Botoks'ta, adalenin ciltle bağlantısı olan yüzeysel kısmının çalışması önleniyor. Buna, ter ve yağ bezlerindeki küçülmeden kaynaklanan cilt sıkılaşmasının etkisi de ekleniyor ve sonuçta yüz genel olarak toparlanıyor. Çene kenarlarındaki yığılmalar azalıyor. Cilt daha az yağlı, daha sıkı bir görünüm kazanıyor, kırışıklıklar azalıyor. Yağ bezleri küçüldüğü için sivilce ve siyah nokta gelişimi azalıyor. Ciltteki gözenekler küçülüyor ve tüm yüz ve boyun cildinde genel bir toparlanma ve sıkılaşma oluyor.

Yöntemin diğer uygulama alanları ise kabarık yara izleri ve ameliyat izi tedavisi. Yaranın kasılmasına sebep olan hücrelerin çalışmasını önleyerek yara izlerindeki kabarıklığı ve gerginliği azaltmaktadır.

Mikro Botoks etkisini ne kadar sürüyor?

Mikro Botoks daha farklı yüzeysel bir teknik oldundan dolayı dış etkenlerden örnek verecek olursak güneş, sıcak/soğuk, lazer, peeling, cilt bakımı gibi durumlardan daha çabuk etkilenebiliyor. Bu şartlardan dolayı etki süresi 4 ay civarı gibi diyebiliriz.

Mikro Botoks uygulamasının herhangi bir yan etkisi var mı?

Mikro Botoks da Normal Botoks ya da dolgu ve mezoterapilerden hiçbir farkı bulunmamaktadır.

Kimler Mikro Botoks yöntemini tercih etmelidir?

Mikro Botoks için yaş aralığı ve uygulama sıklığı normal botoks'ta olduğu gibi minimum ergenlik çağından sonra olması gerekmektedir.

Mikro Botoks uygulaması normal botoks işlemleri gibi mimik kaybına neden oluyor mu?

Mikro Botoks uygulamalarında botoks, daha seyreltilmiş dozlarda adaleye enjekte edilmez, cilde enjekte edilir. Bu uygulama sonucunda mimik hareketlerini tam olarak ortadan kaldırmazken ciltte bulunan ince kırışıklıkların giderilmesini sağlar. Uygulama ile kişi mimiklerini kaybetmeden kırışıklıklarından kurtulmuş olur.

İnönü Cad. Kışlasaray Mah. 2/4, 31070 Antakya   (0326) 212 3939